איך לבחור יועץ קריירה?

מיכל גרינברג פלנבוים

מיכל גרינברג פלנבוים

מאמנת תעסוקתית המתמחה בהכוון תעסוקתי, הכנה לראיון עבודה ומרכז הערכה, מרצה ומנחה סדנאות בתחום התעסוקה והקריירה ומכשירה מאמנים להכוון תעסוקתי.
איך לבחור יועץ קריירה

מציאות של שוק עבודה משתנה מייצרת קרקע פורייה לפריחת קליניקות של יועצים וכל אתגר שנתקלתם בו , מיד זוכה להיצע נרחב של טיפולים, תהליכים אימוניים ועוד.
אז רגע לפני שאתם מחליטים לפנות ליועץ קריירה – יש כמה דברים שעליכם לקחת בחשבון.

הניסיון כן קובע

אחד התחומים שבהם הגיל הוא רק יתרון (והוא הולך וגדל  עם הגיל ☺) הוא עולם הייעוץ התעסוקתי.
חשוב שהאדם שתשבו מולו יהיה מי שראה דבר אחד או שניים (אלפים בכלל טוב) בחייו.
בכדי שתחוו את התהליך בו הוא מוביל אתכם כאפשרי הוא בראש ובראשונה צריך לראות אותו ככזה, ומה יותר טוב מעצם העובדה שכבר יצר מציאות תעסוקתית חלופית יותר מפעם אחת עבור לקוחותיו.
שישב מולם בכסא יועץ הקריירה, הקשיב קשב רב לרצונות שלהם וידע לעשות פעם אחר פעם את הסינרגיה בין הרצוי למצוי על בסיס הניסיון שלו.
יועץ קריירה מקצועי הוא אדם שיראה אתגרים עוד טרם אתם תעלו בדעתם שהם קיימים וידע לפרוט אותם לרמת צעדים אופרטיביים, ידבוק בנחישות במשימה להגשמה התעסוקתית שלכם ולא ירפה עד שתראו אותה אפשרית בדיוק כמו שהוא רואה אותה.

חיבור למציאות התעסוקתית

ייעוץ קריירה הוא עיסוק בו מילים גבוהות ושיחות על רוח לא יכולות לבוא במקום היכרות מעמיקה עם שוק התעסוקה, התחומים ותת התחומים הקיימים בו, מגמות ושינויים שחלים בו, ודרישות תפקידים שונים בכל תחום ותחום. 
תבדקו היטב שמי שיושב מולכם הרוויח ביושר את התואר בו הוא מתהדר, ולא רק יודע לדקלם מנטרות רוחניות שאין מאחוריהן ולו זרע אחד של מציאות תעסוקתית קונקרטית. 
ככל שתיטיבו לבחור אדם המגיע עם ידע מקצועי נרחב , תבטיחו לעצמכם הכוונה מדויקת יותר המבוססת על נתוני שוק ולא על רחשי ליבו של היועץ.

יש לכם שאלות לגבי ייעוץ קריירה? השאירו פרטים ואחזור אליכם

פתיחות מחשבתית ואהבת אדם

בדקו שמי שתבחרו שיוליך אתכם בדרך הזו, מוכן לראות כל אדם באשר הוא מחוץ למשבצת עליה הוא עומד כרגע ושמותגים ושמות של חברות פחות מנחים אותו והוא מישיר מבט ומנהל שיחה בגובה העיניים עם כל מי שיושב מולו בלי קשר למעמדו או לכל שיוך יוקרתי יותר או פחות שהוא בעליו.
יועץ קריירה הוא מי שיש לו מסוגלות לראות פוטנציאל בלי קשר לנסיבות חייו הנוכחיות של האדם, הרקע שלו וייחוסו המשפחתי.
סומכת עליכם שתעשו חיפוש מיטבי ושתתחקרו אחר תחומי העניין של היועץ קריירה שאתם שוקלים לפנות אליו, ותבחנו עד כמה המילים והסמלים והסטטוס הם חזות הכל, או שלא…

ניסיון אישי מעורר השראה

שינוי תעסוקתי , קטן או גדול, מביא איתו התמודדויות חדשות, וכזה יהיה נכון יותר לקבל הדרכה והכוונה ממי שעצמו עבר שינוי וצלח אותו.
אחד הדברים שאני מקפידה עליהם הוא לקנות במכולת בה אני מוכרת, לאכול במסעדה שאני מפעילה… ונראה לי שהבנתם.
בשורה התחתונה, אם יועץ הקריירה שיושב מולכם לא העז לגעת באף אבן מאבני חייו, מי הוא שיזיז לכם את הגבינה, האבן או הקריירה?

שתפו את המאמר

5 2 votes
דירוג המאמר
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
צפהי בכל התגובות