איך לחפש עבודה בעידן הקורונה?

מיכל גרינברג פלנבוים

מיכל גרינברג פלנבוים

מאמנת תעסוקתית המתמחה בהכוון תעסוקתי, הכנה לראיון עבודה ומרכז הערכה, מרצה ומנחה סדנאות בתחום התעסוקה והקריירה ומכשירה מאמנים להכוון תעסוקתי.
איך לחפש עבודה בעידן הקורונה

תוכן עניינים

המציאות החדשה שנכפתה עלינו יצרה תנועה משמעותית בקרב עובדים בשוק. 

זה איננו סוד, שמעסיקים "השתמשו" בנסיבות הקורונה כדי להיפרד מעובדים שפחות התאימו להם מסיבות מגוונות (וחלקם עובדים מצוינים) ואלה מצאו את עצמם מחפשים עבודה בתקופה סופר  מאתגרת. 

אז במיוחד לכבודכם – הנה כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם להבין איך לחפש עבודה:

הגדירו לעצמכם יעד ברמת החיפוש

כדי להגיע ליעד בדרך ובזמן הקצרים ביותר פשוט צריך להגדיר אותו.אם אינכם יודעים, או שהפרידה ממקום העבודה טרפו את קלפי היעוד התעסוקתי – זה הזמן להיעזר באיש מקצוע ולצאת לדרך מכווני מטרה.

קורות חיים מנצחים

חשוב שהמסמך שהוא למעשה כרטיס הביקור שלכם יהיה כתוב בצורה מקצועית ויציג יכולות לצד ניסיון, ידגיש הישגים שמבדלים אתכם מאחרים ומסמנים לצד השני (המעסיק) שיש לו עסק עם "ווינר".
הנה כמה טיפים לכתיבת קורות חיים שכתבתי במאמר האחרון שלי.

חפשו בכל חזיתות האינטרנט

אתרי דרושים, פורמים בפייסבוק, חדשו את פרופיל הלינקדאין והגיעו למצב שיש לכם גישה לכל מודעות הדרושים המפורסמות ברשת. 
נהלו לחיפוש טבלת מעקב המציינת את התאריך למשלוח, את מודעת הדרושים (שם המעסיק והמשרה) והערות בהן יצוין אם יצרו קשר, מי ומתי הראיון.
לנועזים שבינכם, ניתן להשתמש ברשתות חברתיות כפלטפורמת חיפושים אקטיבית יותר. לצורך העניין בפייסבוק תוכלו לעלות פוסט המציג אתכם ואת הקריירה שלכם ומסביר במה אתם מחפשים עבודה. לחברים שלכם ברשת נשאר רק לעשות SHARE.

רוצים לשמוע פרטים נוספים? מלאו את הטופס ואחזור אליכם.

הפעילו חפ"ק

צרו קשר עם אנשים במעגלים חם, פושר ורק שלכם.
לאנשי המעגל החם – תרימו טלפון. תתעניינו בשלום הצד השני, שתפו במצבכם והסבירו מה אתם מחפשים ומה אתם מביאים אתכם. תשאלו אם יוכל לעזור?אמר כן– מצוין. תבקשו להעביר קורות חיים ותקבעו טווח של שבוע לפולואפ.
אמר לא – גם מצוין. תשאלו את מי אולי הוא מכיר שיוכל לעזור ובקשו להשתמש בשמו בשיחה הראשונית.

לאנשי המעגל הפושר – שלחו הודעת וואטסאפ שמספרת בקצרה על כך שאתם מחפשים עבודה בתחום X. שבתפקידיכם האחרון הייתם Y בחברה Z  ותשמחו אם יוכל לעזור או יעביר את ההודעה הלאה למי שזה עשוי להיות רלוונטי עבורו.

לאנשי המעגל הקר – שלחו מייל. תסבירו בקצרה על ניסיונכם בדגש על התפקיד האחרון שמילאתם. ניתן לצרף גם קורות חיים אותם יוכלו להעביר הלאה.

גם כאן – נהלו טבלת מעקב המאפשרת לכם לראות בכל רגע נתון עד כמה מיפיתם את הרשת הקשרים שלכם ועד כמה יש צורך בעוד הפצה של הבשורה החוצה.

זומנתם לראיון עבודה? – עשו הכנה יסודית

קראו על הארגון ועל התפקיד עליו אתם מתמודדים ואם אפשר גם על המראיין שלכם. זכרו שזו הזדמנות חד פעמית וחשוב לנצל אותה בצורה הטובה ביותר. ניתן ואפילו רצוי להתכונן לכך גם במסגרת הכנה לראיון עבודה עם איש מקצוע והכי חשוב – שמרו על אופטימיות לצד עשייה מתמשכת בהתמדה מירבית 🙂

שתפו את המאמר

5 1 vote
דירוג המאמר
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
צפהי בכל התגובות