איך להתכונן לראיון עבודה בכיוון התעסוקתי החדש שבחרת לעצמך?

מיכל גרינברג פלנבוים

מיכל גרינברג פלנבוים

מאמנת תעסוקתית המתמחה בהכוון תעסוקתי, הכנה לראיון עבודה ומרכז הערכה, מרצה ומנחה סדנאות בתחום התעסוקה והקריירה ומכשירה מאמנים להכוון תעסוקתי.
איך להתכונן לראיון עבודה
תמונה: unsplash

תוכן עניינים

אחרי החגים הגיע והחלטת שהגיע הזמן לתת צ'אנס להסבה המקצועית שחשבת עליה:

נכון שוק העבודה פוסט קורונה טומן בחובו הרבה אתגרים, אך דווקא מתוך כך החלטת להפוך את הלימון ללימונדה ולצאת לרדוף אחרי חלום תעסוקתי ישן – חדש. 
ערכת קורות חיים באופן מקצועי, התחלת להפיץ אותם ואפילו קיבלת כמה טלפונים חזרה שהציעו לך להגיע לראיון עבודה…
החיים נראים מבטיחים יותר מתמיד אלא שאז, דווקא אז, מתחילות לרוץ מחשבות שמטרידות אותך… שאלות חדשות שיכולים לשאול אותך דווקא בגלל שאין לך ניסיון בתחום החדש.
אולי עשית יופי של קריירה בתחום אחר אבל זה אומר שאולי בתחום החדש מחכים לך חבר'ה שיהיו צעירים יותר… בקיצור – פתאום נדמה שיש דברים שלא חשבת עליהם עד הסוף… אם זה המצב – המאמר הזה בדיוק בשבילך!

חוסר ניסיון הוא לא בעיה – חשוב לזכור!

אם המעסיק הפוטנציאלי קרא לך זה בעצם אומר שמה שעשית עד כה מספיק טוב בקורות החיים  – הוא מודע לכך שאין לך ניסיון (הוא הרי קרא את קורות החיים קודם והבין את העניין) והוא לגמרי אבל לגמרי בסדר עם זה. 
מה שחשוב הוא ללמוד להסתכל על זה בדרך מרעננת ואם בכל זאת שואלים אותך לגבי זה לומר שזה דווקא יתרון כי בדיוק משום כך יש לך ים של מוטיבציה ורצון להוכיח את עצמך. ולא להתנצל!!! כולם היו פעם חסרי ניסיון!

גיל הוא רק מספר

אז נכון שאם כבר הספקת לעשות סיבוב בתחום עיסוק אחד, הזמן לא עצר ואולי הקידומת שלך היא לא 20 פלוס אבל דווקא בגלל זה יש לך יותר ניסיון חיים, אולי אפילו כבר גידול הילדים מאחוריך אז יש לך את כל הזמן שבעולם להתמסר לעבודה.
מה גם שזה אומר שגם לא יבוא לך לעזוב כל כך מהר אם ירגיש שזה מקום טוב מבחינתך. בקיצור כשמסתכלים עליך מסתכלים על אי של יציבות והתמדה.

OVER QUALIFIED זה דווקא יתרון

יכול מאוד להיות שבעיסוק  הקודם שלך הגעת כבר לדרגה ניהולית, אפילו ניהולית בכירה ועכשיו יש צורך להתחיל מלמטה – בתור העוזר של העוזר דווקא בגלל הפרספקטיבה הרחבה שיש לך יכולה להבטיח למראיין או לבוס העתידי שלך שאין לו מה לדאוג.
 הידע הרחב והניסיון שמגיע איתך יאפשרו לשניכם לצמוח ולהגיע הכי רחוק שאפשר ביחד – דגש על שניכם ביחד!

רוצים לשמוע פרטים נוספים? מלאו את הטופס ואחזור אליכם.

שינוי באמצע החיים הוא שינוי לטווח רחוק

מאחר ואת ההחלטה על השינוי הזה קיבלת אחרי מחשבה עמוקה, התחבטות והתלבטות יהיה קל להרגיע את הצד המראיין שלא מדובר בגחמה בת חלוף.
 זה אפילו יוכל להפוך ליתרון שלך כמי שניהל בחירה מושכלת ובוגרת המודעת לכל ההשלכות למול חבר'ה צעירים יותר המנסים את מזלם ונוטים לשנות את רצונם בהתאם לאופנה מתחלפת. 

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

5 1 vote
דירוג המאמר
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
צפהי בכל התגובות